Promowanie firmy w mediach społecznościowych (ang.social media) – czy to się opłaca?

W dzisiejszych czasach pomysł na biznes to połowa sukcesu. Drugą część stanowi opracowanie skutecznej strategii promowania własnej marki lub produktu. Celem tego działania jest wyróżnienie firmy pośród licznej konkurencji na rynku. Obecnie podstawą niemal każdego biznesu jest zaistnienie w szeroko pojętych social mediach. Technologie mediów społecznościowych mogą przybierać różne formy, m.in. pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych, Google AdWords, blogów, postów na Facebooku, Instagramie i innych.

Niezwykle istotne jest indywidulane podejście i zaprojektowanie ścieżki promowania w odniesieniu do konkretnej firmy. Korzystanie z gotowych, powielanych rozwiązań może świadczyć o braku dbałości o jakość proponowanych usług bądź produktów.

Istnieje wiele możliwości promocji i reklamy za pomocą mediów społecznościowych. Dobór i wybranie odpowiednich dla prowadzonej działalności wymaga od właściciela dokładnego przemyślenia. Każda wydana złotówka w celu promowania firmy powinna procentować zyskiem w postaci pozyskania nowych klientów .

Obecnie strona internetowa to konieczny warunek prowadzenia firmy. Często jednak bywa tak, że sama strona internetowa nie wystarcza i trzeba szukać innych rozwiązań, przez które można promować swój biznes. Wyróżnienie się w Internecie pozwoli dotrzeć do określonej grupy odbiorców, którzy staną się potencjalnymi klientami. Wypromowanie swojej usługi lub produktu na pierwszych stronach wyszukiwarek internetowych umożliwi zainteresowanie klienta ofertą firmy. W łatwy i szybki sposób odnajdzie to czego szuka. Systematyczne prowadzenie firmowego bloga pozwala na przyciągniecie osób zainteresowanych daną tematyką, którzy z czasem mogą stać się klientami. Ponadto ta forma reklamy przyczynia się do zbudowania zaufania wśród czytających. Stały kontakt z odbiorcami poprzez zamieszczanie postów na Facebooku, Instragamie czy Twitterze pomaga budować relacje z klientami, reklamować nowe produkty i usługi, a także otrzymywać komunikaty zwrotne dotyczące oferowanych produktów i usług. W konsekwencji osoby obserwujące blog i konto na portalu społecznościowym będą częściej odwiedzać stronę internetową.

Konsekwencja w działaniu oraz regularność komunikowania się z odbiorcami jest warunkiem powodzenia. Inwestycja w przemyślaną, dobrze zaplanowaną ścieżkę promowania firmy to inwestycja we własną markę. Z czasem stania się ona największą wartością firmy, a wszelkie działania związane z promowaniem firmy przełożą się na ilość klientów. Zatem prowadząc własną działalność gospodarczą warto zadać sobie pytanie: czy to się opłaca?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *